O regiónoch

MoravskosliezkoMoravskoslezský kraj je krajem pro život, studium, podnikání a v neposlední řadě turistiku. Může se opřít o přírodní bohatství, udržované tradice a řemesla, historické a kulturní památky, lázeňství, vybavená sportoviště i výtečnou gastronomii.

Kraj leží v severovýchodním cípu České republiky a je rozčleněn do šesti atraktivních turistických oblastí, z nichž každá má svůj nezaměnitelný ráz. Beskydy mohou kromě své krásné přírody nabídnout řadu památek lidové architektury. Moravské Kravařsko - Poodří s říční nivou řeky Odry zpestřuje řada zámků, zřícenin hradů a tři nádherné městské památkové rezervace: Nový Jičín, Příbor a Štramberk. Ostravsko pak má svůj specifický a výjimečný charakter, daný tradicí hlubinné těžby černého uhlí. Tomu odpovídají četné technické památky aspirující díky své jedinečnosti na zápis do seznamu památek UNESCO. Region Opavského Slezska je sice úzkým pásem území, ale zato nabízí širokou paletu památek. Lákadlem jsou zde zejména zámky, historická města a také zachovalé vojenské pevnosti Jeseníky, jimž vládne místní dobrý duch hor Praděd, jsou oblíbeným cílem turistů a to nejen díky přírodním zajímavostem, ale také díky nejstarší úzkokolejce ve střední Evropě s parním vlakem. Těšínské Slezsko je malebným územím u hranic s Polskem. Rovinaté louky tu přecházejí přes zvlněné kopce až po horské hřbety Beskyd a Jablunkovského mezihoří. Významnou stránkou celého kraje je pak dlouhá historie využívání léčivých pramenů a lázeňství řada lázeňských středisek je proslulá dokonce i za hranicemi České republiky.

Region je tedy mixem nádherné přírody, množství kulturních, architektonických, sakrálních a technických památek, ale i řady sportovních zařízení a relaxačních center. To vše navíc podtrženo pohostinností, upřímností a folklórem jeho obyvatel. Přijeďte a užívejte všemi smysly!